• GMINNY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ

          • W czwartek 27.04.2023 odbył się w Rogach I Gminny Wiosenny Turniej Piłki Ręcznej dla dzieci klas IV i młodszych. W turnieju tym wspaniale zaprezentowali się uczniowie z naszej szkoły zajmując wysokie drugie miejsce, ustępując tylko drużynie gospodarzy z Rogów. Nasza drużyna grała w składzie: bramkarka – Lena Skiba, pozostali zawodnicy – Amelia Jurczak, Miłosz Bednarz, Alan Sikora, Wiktor Barud, Piotr Kafel, Dominik Skwara i Patryk Stasik. Wielkie Gratulacje!

          • DZIEŃ ZIEMI

          • Dzień Ziemi obchodzony jest na całym świecie. Z tej okazji maluszki z grupy Misie przyszły ubrane na zielono do przedszkola. Rozwiazywaliśmy wspólnie zagadki o Ziemi, dzieci poznały sposoby segregacji śmieci a także wspólnie zastanawialismy się w jaki sposób możemy pomoc naszej planecie. Na koniec wybraliśmy się na plac zabaw, gdzie mogliśmy się cieszyć słońcem i piękną pogodą.

          • NASI UCZNIOWIE MISTRZAMI W JUDO

          • Mamy dwóch Mistrzów Województwa Podkarpackiego w judo .

            Brawo Franciszek Glazer uczeń klasy III i Urszula Glazer klasa I.

            Trzymamy za Was kciuki i życzymy dalszych sukcesów!

          • PASOWANIE NA CZYTELNIKA W SZKOLE W WIDACZU

          • Szkole Filialnej w Widaczu odbyło się pasowanie na czytelnika.

            Zanim jednak uczniowie klasy I wypożyczyli książki, wzięli udział w lekcji bibliotecznej. Poznali zasady korzystania z wypożyczalni, wykazali się wiedzą, odgadując zagadki i wykonując zadania związane z czytelnictwem. Następnie złożyli przyrzeczenie, obiecali, że będą szanować książki i traktować z wielką powagą prawa i obowiązki czytelnika. O tym uroczystym wydarzeniu będzie przypominał pamiątkowy dyplom i kolorowa zakładka.

            Biblioteka zaprasza!

          • O wielkanocnych tradycjach.

          • W środę 05.04.2023 w naszej szkole odbyła się akademia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Klasa siódma z udziałem wokalistek z klasy czwartej przybliżyła nam dawne jak i dzisiejsze tradycje związane właśnie z tymi świętami.

          • WIELKANOC W WIDACZU

          • Wielkanoc to jedno z najstarszych i najważniejszych świąt, głęboko osadzone w kulturze polskiej. Są to święta, z którymi związana jest największa ilość zwyczajów i tradycji. Do świąt przygotowujemy się nie tylko w domu, ale również w naszej szkole. Dzieci ze szkoły filialnej miały zajęcia tematyczne dzięki, którym poznały tradycje i zwyczaje świąteczne, a dzieci przygotowały ozdoby związane ze Świętami Wielkanocnymi. Ukoronowaniem tych działań, był Poranek Wielkanocny. Cała nasza społeczność szkolna zebrała się w odświętnie udekorowanej sali. Przedstawienie z okazji Świąt Wielkanocnych "Są takie święta" przegotowały dzieci z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej. Piękny występ dzieci był wzbogacony odpowiednim podkładem muzycznym, a na zakończenie jak stary obyczaj każe, dyngusiarze pokropili wszystkich wodą. Miłym, dla wszystkich akcentem końcowym była degustacja jajek i przepysznych bab wielkanocnych.

          • Pasowanie na czytelnika

          • Ponieważ uczniowie pierwszej klasy znają już wszystkie litery, w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika. Uroczystość poprowadzili starsi koledzy z VI klasy, którzy wcielili się w postacie z baśni. Dzieci zostały zapoznane z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych i regulaminem biblioteki, odgadywały baśniowe zagadki oraz złożyły przyrzeczenie, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości. Następnie odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonała Pani Dyrektor. Uczniowie pierwszej klasy  mogli więc już samodzielnie wybrać i wypożyczyć książki. Z okazji pierwszej wizyty w bibliotece dzieci otrzymały zakładki do książek.

            Życzymy wielu pasjonujących przygód czytelniczych!

          • Pola Nadziei

          • Dnia 2 kwietnia 2023 r. odbyła się akcja "Pola Nadziei" dla Centrum Medyczno-Charytatywnego Caritas-Hospicjum Caritas. Uczniowie ze szkolnego koła wolontariatu pod opieką nauczycieli zebrali kwotę 3599 zł i 50 gr.

            Dziękujemy wszystkim darczyńcom!

          • 5 Batalion Strzelców Podhalańskich w naszej szkole

          • W ramach współpracy z 5 Batalionem Strzelców Podhalańskich odbyły się zajęcia mające na celu kształtowanie postaw patriotycznych i umiejętności obronnych. Uczniowie klas VII i VIII podczas spotkania dowiedzieli się, jak właściwie reagować w sytuacji zagrożenia działaniami wojennymi, przeprowadzone zostały też ćwiczenia z edukacji obronnej; zajęcia teoretyczne i praktyczne – strzelanie.

          • MARZEC W ŚWIETLICY

          • Początek miesiąca rozpoczęliśmy Dniem Niedźwiedzia Polarnego. Czytaliśmy ciekawostki o tych fascynujących drapieżnikach, następnie wykonaliśmy pracę plastyczną nawiązującą do tematyki.Świetliki świętowały również Pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci obejrzały prezentację „ Zwiastuny wiosny” oraz wykonały pracę plastyczną- Bazie kotki oraz Wiosenne drzewo. Kilka dni później, 23 marca obchodziliśmy Dzień Meteorologii. Chętne dzieci zaprezentowały prognozę pogody. Okazało się to nie lada wyzwaniem! Ula i Jagoda z klasy 1 wykazały się odwagą i cierpliwością przy nagrywaniu prognozy pogody. Wykonaliśmy kolejne zadanie z projektu Świetliczaki na tropie Kolorów Świata. Tym razem Świetliki pogłębiły swoja wiedzę o oceanie, rafie koralowej i ich mieszkańcach. Efektem jest wspólna praca pn. Podwodny świat. Rozpoczęliśmy już przygotowania do Wielkanocy, tworząc piękne prace plastyczne. Powstały świąteczne baranki oraz kurczaczki. Ostatni dzień marca to wybór kolejnego Świetlika miesiąca, którym została Zosia Rozenbeiger z klasy II. Zosia otrzymała skromny upominek oraz ogromne brawa od kolegów i koleżanek.

          • DZIEŃ BEZ PLECAKA

          • Jeden z wielu ciekawych dni w naszej szkole, który ogłosił Samorząd Uczniowski to "Dzień bez plecaka" . Uczniowie z wielką chęcią angażują się w tego rodzaju akcje. Kreatywność ich nie zna granic.

          • GMINNY KONKURS POETYCKO - PLASTYCZNY

          • II miejsce naszych uczniów w Gminnym Konkursie Poetycko - Plastycznym "Wiosna wierszem malowana"

            Naszą szkołę reprezentowali:Milena Małek kl. IV, Amelia Jurczak kl. IV, Miłosz Szmyd kl. V, Maja Krupska kl. VI.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

          • BIEGI PRZEŁAJOWE

          • W dniu 24.03.2023 r. nasza szkoła była gospodarzem Indywidualno – Drużynowych Biegów Przełajowych na szczeblu gminnym.

            Na wyznaczonej trasie rywalizowali ze sobą zawodnicy w trzech kategoriach wiekowych:

            I – uczniowie klas 3 – 4

            II – uczniowie klas 5 – 6

            III – uczniowie klas 7 – 8

            Trzeba zaznaczyć że zawodnicy poszczególnych szkół którzy uplasowali się na miejscach 1 – 3 mają prawo reprezentować swoje szkoły na zawodach powiatowych.

            Najlepsze wyniki w swoich kategoriach i zarazem możliwość reprezentowania naszej szkoły w kolejnym etapie zawodów osiągnęli:

            Amelia Jurczak – II miejsce

            Błażej Pobuta – I miejsce

            Anna Pakhalovych – II miejsce

            Wiktor Mercik – II miejsce

            Faustyna Pobuta – I miejsce

            Ponadto naszą szkołę reprezentowali jeszcze: Miłosz Bednarz, Alan Sikora, Emilia Kozioł, Daria Haznar, Michał Jurczak i Paweł Findysz.

            Wszystkim dziękujemy i życzymy systematycznego poprawiania swoich wyników.

          • "WILCZYM TROPEM"

          • Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Targowiskach kontynuuje swój udział w zaszczytnym celu i przystąpiła do kolejnej już XI edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym. Organizatorem biegu jest Fundacja Wolność i Demokracja. Patronat Narodowy nad tym przedsięwzięciem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda a partnerem edukacyjnym jest Instytut Pamięci Narodowej.

            Zwiększyliśmy ilość kategorii wiekowych w stosunku do roku ubiegłego i zaprosiliśmy do udziału również nasze najmłodsze dzieci z przedszkola.

            Bieg odbywał się tym razem w pięciu kategoriach wiekowych:

            I – przedszkolaki z grupy średniej

            II – przedszkolaki z grupy najstarszej

            III – klasy 1-3,

            IV – klasy 4-6,

            V – klasy 7-8.

            W średniej grupie przedszkolaków pierwsze miejsce zajął Antoni Supel, drugie miejsce zajęła Róża Bykowska a trzecie miejsce Antosia Zajdel.

            W najstarszej grupie przedszkolaków pierwsze miejsce zajął Artur Sobolak, drugie miejsce zajęła Sarah Findysz a trzecie miejsce przypadło Darii Gazda.

            W kategorii klas 1-3 pierwsze miejsce zdobył uczeń klasy 3 Błażej Pobuta, drugie miejsce zdobył uczeń klasy 2 Antoni Frydrych a trzecie miejsce wywalczył również uczeń klasy 2 Aleksander Bogaczyk.

            W kategorii klas 4-6 pierwsze miejsce zdobył uczeń klasy 6 Wiktor Mercik, drugie miejsce również uczeń klasy 6 Michał Jurczak a trzecie miejsce uczennica klasy 5 Anna Pakhalovych .

            W kategorii klas 7-8 pierwsze miejsce zdobyła uczennica klasy 7 Faustyna Pobuta, drugie miejsce uczeń klasy 8 Stanisław Bryda a trzecie miejsce uczeń klasy 7 Dawid Kilar.

            Gratulujemy wszystkim zwycięzcom. Należy jednak dodać że tak naprawdę wszyscy uczestnicy są zwycięzcami gdyż wzięli udział w tak szczytnym celu. Największy podziw jednak należy się naszym najmłodszym uczestnikom z przedszkola którzy mimo wietrznej aury pokonali wyznaczony dystans z uśmiechem na twarzy – Brawo!!! Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie nagród dla dzieci dzięki czemu każdy z przedszkolaków i uczniów klas 1 – 3 otrzymał nagrodę niespodziankę. Do zobaczenia za rok!!!

          • GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY "MISTRZ MATEMATYKI"

          • W konkursie naszą szkołę reprezentowali: Patryk Stasik, Miłosz Szmyd, Jan Zając, Antoni Charzewski i Mateusz Sołtysik. Uczniowie zajęli II miejsce, a Jan Zając uzyskał tytuł "Mistrza Matematyki klas VI" 

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • PODZIĘKOWANIE

          • Dziękujemy Panu Marianowi Jakubczykowi za pamięć i serdeczne życzenia, które otrzymałyśmy z okazji Dnia Kobiet.

             

          • GMINNY KONKURS KRASOMÓWCZY

          • „Legendy- opowieści z serca

            W legendach- zwykłych ludzi dzieje

            A zapisane słowa dawnych legend,

            Chronią te dzieje przed zapomnieniem.”

            22 lutego w naszej szkole został zorganizowany Gminny konkurs krasomówczy „Pięknie opowiadam polskie baśnie i legendy”, który swoim patronatem objęła Wójt Gminy Miejsce Piastowe Pani Dorota Chilik. Celem konkursu było przede wszystkim zwrócenie uwagi dzieci na potrzebę pielęgnacji języka ojczystego, rozbudzenie zamiłowania do pięknego mówienia, zainteresowanie dzieci rodzimymi legendami i baśniami, kształtowanie tożsamości narodowej oraz kształcenie sztuki autoprezentacji. W konkursie uczestniczyli reprezentanci wszystkich szkół. Pani dyrektor Małgorzata Lorenc witając zgromadzonych gości oraz uczestników zwróciła uwagę na wartość języka ojczystego dla każdego narodu i konieczność dbania o niego każdego dnia. Następnie uczniowie klas 1-3 zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym przedstawili legendę o tym,” Skąd się Wisła wzięła” i przystąpiono do konkursu. Kolejno prezentowali się wg wylosowanej kolejności uczniowie poszczególnych szkół przygotowani do konkursu przez swoich nauczycieli.

            1. SP Głowienka: Lena Zajdel, Jakub Niżnik, Maciej Turek z baśnią Janiny Porazińskiej „Szewczyk Dratewka”, przygotowani przez Panią Bożenę Lenik
            2. SP Łężany: Milena Koczera, Lena Ziębka, Bartosz Brachun, Gabriel Kielar z legendą na podstawie opracowania Hanny Zdzitowieckiej „Legenda o Wiśle”, przygotowani przez Panią Agnieszkę Zawojską- Sokołowską
            3. SP Targowiska: Nadia Dąbrowiecka, Natalia Zajdel z legendą na podstawie opracowania Jana Tulika „Pani gołębi i jaskółek o Matce Bożej Murkowej zwanej Krośnieńską Panią”, przygotowane przez panią Grażynę Karczewską.
            4. SP Miejsce Piastowe: Maja Herbut, Natan Szymkowicz, Oliwier Zięba z legendą Stefanii Posadzowej „Stopka Królowej Jadwigi”, przygotowani przez Panią Iwonę Hadałę
            5. SP Rogi: Jan Glazer z legendą „Legenda o śpiących rycerzach w Tatrach”, przygotowany przez panią Beatę Bałukę.
            6. SP Widacz: Jakub Kilar i Ksawery Trznadel z legendą Andrzeja Potockiego „Legendy bieszczadzkie dla dzieci”- „Legenda Bies i Czady od nazwy Bieszczady” przygotowani przez Panią Stanisławę Wojtowicz
            7. SP Zalesie: Julian Zajdel z legendą Kornelii Dobkiewiczowej „Chciwiec z Łabajowa                        i diabeł Rokita”, przygotowany przez Panią Alicję Najdecką
            8. SP Wrocanka: Malwina Stojak w legendzie Magdaleny Grądzkiej „Jurata, królowa Bałtyku”, przygotowana przez Panią Katarzynę Korzec.

            Jury w składzie: Pani wójt Dorota Chilik, aktor pan Jacek Buczyński, wicedyrektor GCKiB w Miejscu Piastowy pan Wojciech Krężałek i bibliotekarka pani Agnieszka Kobiałka przyznało  I miejsce dla Jana Glazer, II miejsce dla Malwiny Stojak, III miejsce dla Mileny Koczery, Leny Ziębki, Bartosza Brachun, Gabriela Kielara oraz Jakuba Kilara i Ksawerego Trznadla. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali gratulacje, pamiątkowe dyplomy i zestawy upominkowe.

            Po zmaganiach konkursowych zainaugurowano Gminne Czytanie Polskich Legend w młodszych klasach czytaniem legendy o powstaniu Wisły.  W przyszłym roku czytanie będzie w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Rogach.

             

             

          • LISTA KANDYDATÓW DO MŁODZIEŻOWEJ RADY GMINY MIEJSCE PIASTOWE

          • Szkolna Komisja Wyborcza działająca w Szkole Podstawowej w Targowiskach zakończyła w dniu 15 lutego 2023 r. przyjmowanie zgłoszeń kandydatów do Młodzieżowej Rady Gminy Miejsce Piastowe. Kandydatem mógł zostać mieszkaniec Targowisk lub Widacza, który ma 13 lat i nie ukończone 19 lat. Spośród zgłoszonych kandydatów zostaną wybrane dwie osoby, które będą zasiadać w Młodzieżowej Radzie Gminy. Wybory odbędą się 23 lutego 2023 roku a głosować mogą wszyscy mieszkańcy Targowisk i Widacza, którzy ukończyli 10 lat i nie ukończyli 19. Pamiętajcie, że aby wziąć udział w głosowaniu trzeba mieć przy sobie ważną legitymację szkolną. 

            A oto lista kandydatów do MRG (w kolejności alfabetycznej): 

            1.CZEKAŃSKI Bartosz

            2.JURCZAK Seweryn

            3. KILAR Dawid

            4. ROZENBEIGER Alicja

        • Nagłówek

        •  

          Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość.

          Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem,

          a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem.

           

          Najpiękniejszych świąt

          życzy

          Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Targowiskach.

           

          Boże Narodzenie 2022r.

        • Nagłówek

        • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

          Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.