• „NARODOWE CZYTANIE” W MIEJSCU PIASTOWYM

• 18 września na XII odsłonę akcji „Narodowe Czytanie” zaprosili: Wójt Gminy Miejsce Piastowe, Gminne Centrum Kultury i Biblioteka oraz Szkoła Podstawowa im. Tytusa Trzecieskiego w Miejscu Piastowym. W uroczej scenerii parku przy Dworze Trzecieskich mogliśmy usłyszeć „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Nasi uczniowie – Alicja Rozenbeiger i Antoni Charzewski – przeczytali fragment znany jako „Legenda o Janie i Cecylii”.

• 12 odsłona Narodowego Czytania w Naszej Szkole

• Społeczność Szkoły Podstawowej im. św.Jana Kantego w Targowiskach, jak co roku na początku września, wzięła udział w ogólnopolskim Narodowym Czytaniu, akcji pod patronatem pary prezydenckiej.

To wydarzenie odbywa się w całej Polsce, a nawet na świecie od 2012.

W bieżącym roku została wybrana powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.

Najbardziej znany utwór  Elizy Orzeszkowej powstał w pozytywizmie i ze względu na barwne opisy, wyrazistych bohaterów i odwołania historyczne dzieło porównywanie jest do  "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.

Fragmenty powieści dla naszych uczniów przeczytali dzisiaj specjalnie zaproszeni na tę uroczystość goście, Wójt Gminy Miejsce Piastowe Pani Dorota Chilik, zastępca wójta Pani Aleksandra Ciepiela, bibliotekarka Pani Agnieszka Kobiałka oraz uczniowie kl. V-VIII.

Wysłuchanie tak pięknie przeczytanych urywków dzieła było dla słuchaczy naprawdę poruszające.

Do zobaczenia w przyszłym roku w kolejnej, trzynastej już, odsłonie Narodowego Czytania.

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

• „Nauka to podróż, która trwa przez całe życie.

Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań,

Na które warto poznać odpowiedzi…”

Dzisiaj w naszej szkole  zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2023/2024. Po uroczystej mszy świętej uczniowie, rodzice i nauczyciele zgromadzili się w sali gimnastycznej. Społeczność uczniowską, rodziców i wszystkich zebranych, a w szczególności uczniów rozpoczynających naukę w klasach pierwszych, przywitała dyrektor szkoły- Pani Małgorzata Lorenc. Popłynęły życzenia dla uczniów- samych sukcesów w nowym roku szkolnym, a dla nauczycieli- wytrwałości i satysfakcji z wykonywanej pracy.  Pełni nadziei , że ten nowy rok przyniesie same pozytywne doświadczenia, radość, nowe przyjaźnie, wszyscy zebrani uczniowie udali się do swoich klas na  spotkania z wychowawcami.

W nowym roku szkolnym 2023/2024 życzymy wielu sukcesów wszystkim uczniom,  nauczycielom i rodzicom.