• Głosuj na Panią Dyrektor Małgorzatę Lorenc w Plebiscycie Edukacyjnym!

• Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie i Przyjaciele Szkoły!

Nasza Szkoła Podstawowa w Targowiskach jest reprezentowana w Plebiscycie Edukacyjnym na nowiny24.pl. Chcemy zwrócić uwagę na postać, która zasługuje na nasze głosy – Panią Dyrektor Małgorzatę Lorenc.

Pani Dyrektor Lorenc to inspirująca liderka, której oddanie sprawie edukacji dzieci jest niezmierzone. Dzięki jej zaangażowaniu i determinacji nasza szkoła kwitnie, stając się miejscem fascynującej przygody nauki.

Głosowanie jest proste!

Odwiedź stronę nowiny24.pl, wsparcie Pani Dyrektor Małgorzaty Lorenc

lub wyślij SMS o treści

RZH.192 na numer 7303

Głosowanie trwa do 08.12.2023

To szansa, by pokazać, że doceniamy trud tych, którzy kształtują przyszłość naszych dzieci.
            Zachęcamy do aktywnego udziału i wsparcia Pani Dyrektor Małgorzaty Lorenc!

W imieniu Rady Rodziców i sympatyków naszej szkoły, dziękujemy za wsparcie!

• Wycieczka do Bóbrki

• 24 października 2023 roku uczniowie z filialnej szkoły w Widaczu zwiedzili Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce. W  czasie pobytu zobaczyli oryginalne szyby naftowe z XIX wieku, odwiedzili Dom Ignacego Łukasiewicza, w którym zorganizowano ekspozycję apteczną nawiązującą do pierwszej pracy Łukasiewicza, kolekcję lamp naftowych oraz ekspozycję geologiczną. Dużym zainteresowaniem cieszył się hologram Ignacego Łukasiewicza, który jak żywy odpowiadał na pytania gości apteki i przeprowadzał naukowe eksperymenty. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach, na których wykonywali lampy naftowe. Dla wszystkich uczestników wycieczki był to dzień pełen ciekawych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń.

• Świetliczaki na tropie... przysłów

• Z wielką przyjemnością informujemy, że w bieżącym roku szkolnym, uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wezmą udział w IV edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego: „Świetliczaki na tropie… przysłów”.

Cele projektu:

• wychowanie aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą ucznia
            • uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody; działanie na rzecz ochrony różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie naszego kraju i świata
            • rozwijanie zdolności manualnych ucznia
            • zainicjowanie współpracy między placówkami w całej Polsce.
          • Ślubujemy – uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej

• Tradycją naszej szkoły jest, że najmłodsi uczniowie w październiku przeżywają swoją pierwszą, ważną uroczystość jaką jest pasowanie na ucznia.

12 października 2023 roku nasi pierwszoklasiści odświętnie ubrani i przejęci, w obecności swych najbliższych rozpoczęli występ, w którym zaprezentowali swoje umiejętności taneczne, recytatorskie i wokalne. Po zakończeniu części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrym Polakiem, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Wielkim ołówkiem, jak czarodziejską różdżką dotykała ramion swych podopiecznych. Nie zabrakło też życzeń od starszych kolegów, upominków i pamiątkowych zdjęć. Na zakończenie uczniowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek.

Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał na długo w ich pamięci.

• Spotkanie z wolontariuszkami

• 27 września mieliśmy okazję gościć w murach naszej szkoły cztery wolontariuszki przebywające obecnie w BWA Krosno, Magdę z Gruzji, Ainę z Hiszpanii, Laetitię z Niemiec i Adelę z Rumunii. Był to owocnie spędzony czas. Uczniowie mieli okazję wysłuchać prezentacji na temat kultury, sztuki, kulinariów i specyfiki krajów każdej z wolontariuszek. To miłe spotkanie było okazją nie tylko do szlifowania nauki języka angielskiego, ale także międzykulturowej integracji. Dziękujemy!

• SP! Serce i Pomoc

• Nasza Szkoła otrzymała z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty pani Małgorzaty Rauch Certyfikat Drugiego Stopnia „ Klasa IV na szóstkę” za drugi rok działań w projekcie SP!SERCE I POMOC.

SP- to więcej niż szkoła podstawowa! Główny cel projektu to podejmowanie autorskich

i innowacyjnych działań, które poprawią uczniom klas III przyjazne przejście na wyższy etap edukacyjny i związane z nim wymagania. Projekt ma ułatwić wprowadzenie ucznia w świat pojęć i wiedzy z podziałem na przedmioty.

• Festiwal Języków

• 5 października sześcioosobowa reprezentacja naszej szkoły w składzie: Seweryn Jurczak, Alicja Rozenbeiger, Weronika Skwara z klasy 8, oraz Daria Haznar, Maja Krupska i Weronika Skwara z klasy 7, wzięła udział w Festiwalu Języków Obcych we Wrocance. Zadaniem każdej ze szkół było zaprezentowanie wylosowanego wcześniej kraju. Nasi uczniowie przedstawili publiczności naszego zachodniego sąsiada- Niemcy. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i w krótkiej inscenizacji zaprezentowali ciekawostki dotyczące tego kraju. Zgromadzeni goście poszerzyli swoją wiedzę o Niemczech, jak również mieli okazję skosztować przygotowanych przez uczniów niemieckich specjałów tj. pierniczków alpejskich oraz strucli bożonarodzeniowej. Na koniec sprawdziliśmy czy widzowie uważnie wsłuchali się w naszą opowieść, zadając im kilka pytań na temat Niemiec, na które bezbłędnie odpowiedzieli. Kolejnym etapem były quizy i konkurencje obejmujące wiadomości z gramatyki i leksyki języka angielskiego i niemieckiego. Gospodarze ugościli nas pyszną zapiekanką oraz łakociami. Dziękujemy za mile spędzony czas.