• Dzieci Przedszkolne Czczą Dzień Babci i Dziadka w Domu Ludowym w Targowiskach

• W sobotę 27.01 w magicznej atmosferze, pełnej ciepła i rodzinnych emocji, przedszkolaki z Przedszkola w Targowiskach dały niezapomniane przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wydarzenie to miało miejsce w sali Domu Ludowego w Targowiskach, przyciągając uwagę nie tylko rodzin dzieci, ale także ważnych gości z naszej społeczności.

Poczucie wspólnoty i tradycji było wyczuwalne od pierwszych chwil przedstawienia. Mali artyści z entuzjazmem weszli na scenę, by zaprezentować swoje umiejętności. Śpiewali z serca, dedykując swoje piosenki ukochanym babciom i dziadkom, co wywoływało wzruszenie i uśmiechy na twarzach wszystkich obecnych.

Jednym z najjaśniejszych punktów programu były jasełka, które dzieci przedstawiły z wielkim zaangażowaniem.

Rodzice, jak zawsze, stanęli na wysokości zadania, przygotowując poczęstunek dla wszystkich gości. Dom Ludowy rozbrzmiewał rozmowami i śmiechem, tworząc atmosferę ciepła rodzinnego domu.

Wyjątkowym akcentem spotkania była obecność Pani Wójt Gminy Miejsce Piastowe, Doroty Chilik, której zaangażowanie w życie lokalnej społeczności jest nieocenione. Pani Wójt wyraziła swoje uznanie i podziękowania zarówno dla dzieci, jak i organizatorów, podkreślając znaczenie takich wydarzeń dla budowania silnych więzów międzypokoleniowych.

Również obecność Pani Dyrektor i Wice Dyrektor Szkoły w Targowiskach dodawała przedstawieniu rangi. Ich wsparcie dla młodych talentów oraz zaangażowanie w życie szkolne i przedszkolne jest dobrze znane i cenione w naszej społeczności.

To przedstawienie było nie tylko demonstracją talentów naszych dzieci, ale także dowodem na siłę rodzinnego wsparcia i społecznościowej solidarności. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyjątkowego wydarzenia i z niecierpliwością oczekujemy kolejnych okazji do wspólnego świętowania.

• Konkurs Plastyczny "Moje Boże Narodzenie"

• Już po raz 25 Starostwo Powiatowe w Krośnie wspólnie z Zespołem Szkół w Iwoniczu zorganizowało konkurs plastyczny pt.”Moje Boże Narodzenie”. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże,wpłynęło 135 prac plastycznych.Uroczysty finał imprezy który odbył się w ramach Powiatowego Festiwalu Świątecznego zorganizowano po raz drugi w Zespole Szkół w Iwoniczu.Z Szkoły Podstawowej św.Jana Kantego w Targowiskach Uczniowie zdobyli następujące miejsca: 3 miejsce Antoni Frydrych uczeń klasy 3, 3 miejsce Weronika Frydrych uczennica klasy 8 oraz uczennica Amelia Jurczak z klasy 5 zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym Międzynarodowym „Szopka Bożonarodzeniowa”.Łącznie wpłynęło około 130 szopek. Nagrody rzeczowe wraz z gratulacjami i pamiątkowymi dyplomami odebrali Uczniowie w Zespole Szkół w Iwoniczu oraz w Muzeum Historycznym w Dukli. Gratulujemy!!!

• Spotkanie Przedświąteczne

• Spotkanie przedświąteczne w szkole zawsze przynosi niesamowitą atmosferę, a tegoroczne było wyjątkowe za sprawą występu dzieci przedszkolnych. Grupy przedszkolne zamieniły szkolną aulę w magiczne miejsce, przesiąknięte duchem nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Pełne barw i emocji przedstawienie, w którym każde dziecko odegrało swoją rolę z niezwykłym zaangażowaniem. Maleńki Józef i Maria z wielką powagą dbali o Dzieciątko Jezus, a aniołowie, pasterze i Trzej Królowie dodawali scenie uroku. Wzruszające było obserwowanie, jak maluchy, ubrane w kolorowe stroje, z pasją i dziecięcą niewinnością oddają hołd bożonarodzeniowej historii.

Następnie nadszedł czas na śpiewanie kolęd i pastorałek. Dzieciaki, stworzyły chór pełen entuzjazmu i radości. Ich głosy, czyste i pełne szczęścia, rozbrzmiewały w całej szkole, wprowadzając wszystkich w wyjątkowy, świąteczny nastrój.

Wychowawcy, Dyrekcja i Nauczyciele szkoły, wzruszeni i pełni dumy, towarzyszyli dzieciom w tym niezwykłym przedstawieniu. W powietrzu unosił się duch wspólnoty i radości ze zbliżających się Świąt. To spotkanie, pełne uśmiechów, śpiewu i wzruszeń, na długo zostanie w pamięci jako chwila, kiedy cała szkolna społeczność mogła wspólnie celebrować magię Bożego Narodzenia.