• SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY

• Na zakończenie roku szkolnego 2021/2022 uczniowie klas IV- VI walczyli o tytuł "Mistrza" i "Wicemistrza Matematyki". Poznajmy zwycięzców.

Gratulujemy!!!

• PIASTOWSKI DZIEŃ SPORTU

• W poniedziałek 20.06.2022 odbył się na stadionie w Miejscu Piastowym „PIASTOWSKI DZIEŃ SPORTU”. Startowały w nim wszystkie Szkoły Podstawowe z gminy. Miło nam zakomunikować że, dzieci z naszej szkoły po bardzo wyczerpujących konkurencjach okazały się najlepsze zajmując zaszczytne I miejsce. Gratulujemy i powodzenia w kolejnym roku szkolnym!!!

• Klasa I na zajęciach w bibliotece

• W czerwcu  uczniowie klasy pierwszej udali się do Biblioteki Publicznej na zajęcia - ,,Czytanie to świetna zabawa", które prowadziła pani Agnieszka. Dzieci poznały humorystyczne opowiadanie ,,Maja na tropie jaja", rozwiązywały zagadki, pakowały walizkę na wyprawę oraz wykonywały prace plastyczną. Był również czas przeznaczony na zapoznanie się z indywidualnie wybranymi pozycjami książkowymi. Serdecznie dziękujemy pani bibliotekarce za wspaniałe przedpołudnie.

• Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?

• Uczniowie klasy pierwszej zakończyli przygodę z realizacją ogólnopolskiego projektu edukacyjnego “Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka” z Uniwersytetu Dzieci w Klasie. Program objęty patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji i Nauki oparty był na metodzie pytań i doświadczeń – nauka poprzez eksperymentowanie i wyciąganie wniosków. Udział w nim pozwolił uczniom na zdobycie licznych kompetencji matematycznych, które mogą wykorzystać w codziennym życiu. Zrealizowaliśmy osiem tematów: 1. Jak być dobrym przyjacielem. 2. Jak się uczyć koncentracji uwagi. 3. Gdzie jest prawo, a gdzie lewo. 4. Ile jest kolorów. 5. Ile papieru jest w rolce. 6. Jak mierzymy czas. 7. Jak odczytać czas? 8. Jak płynie czas? Każdy z nich opatrzony był filmem, który pozwolił uczniom na spotkania z naukowcami i specjalistami. Następnie przechodziliśmy do fazy eksperymentowania, sprawdzania i dochodzenia , wysnuwaliśmy wnioski, które pozwalały na efektywne podsumowanie każdych zajęć. Pierwszaki bardzo chętnie podejmowały kolejne wyzwania projektowe. Po zajęciach uzupełniały swoje indywidualne indeksy. Na zakończenie projektu każdy uczeń otrzymał imienny dyplom z podziękowaniem i gratulacjami. Dostaliśmy również dyplom klasowy. W drugiej klasie również planujemy zdobywać wiedzę we współpracy z Uniwersytetem Dzieci.

• Wycieczka do Etnocentrum w Krośnie

• 31maja uczniowie klas I-III i filii z Widacza byli na wycieczce w Krośnie w Etnocentrum jako drugi punkt do zwiedzania z projektu "Poznaj Polskę" finansowanego przez MEN. Oprócz zwiedzania dzieci uczestniczyły również w warsztatach plastycznych malując na drewnie. Gościliśmy się też w restauracji "Posmakuj" na pysznej pizzy i zimnych sokach po ogromie wrażeń w Etnocentrum i spacerze ze stacji kolejowej do Rynku. Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej to nowoczesna placówka, która łączy w sobie charakter muzeum i domu kultury, choć wychodzi poza typową działalność obu wymienionych instytucji. Etnocentrum powstało, aby zachowywać, przypominać i przybliżać to, co najważniejsze w bogatej kulturze tradycyjnej ziemi krośnieńskiej. To także spotkania z żywą kulturą – z mistrzami śpiewu i rzemiosła, ze znawcami kultury tradycyjnej. To interaktywne spacery po nowoczesnej przestrzeni. Było bardzo ciekawie.

• MAMY II MIEJSCE W POLSCE !!!

• Klasa V znalazła się w zaszczytnym gronie nagrodzonych laureatów Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej FLOREK i zajęła II miejsce. Jest to konkurs znajdujący się na liście konkursów wpisywanych na świadectwo ukończenia szkoły i podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych naliczane są dodatkowe punkty. Konkurs ma charakter badawczy. W tym roku teamatem przewodnim była BIORÓŻNORODNOŚĆ. Klasa V przez cały rok szkolny między innymi badała w najbiższej okolicy: ekosystemy, ekotony, rośliny chrone, rośliny wskaźnikowe, inwazyjne gatunki obce ….. Jeżeli ktoś chciałby wiedziec co w Targowiskach ,, w trawie piszczy” to klasa V posiada informacje. Gratulacje!