• Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką

• 24 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Z tej okazji odbyła się w naszej szkole niezwykle wzruszająca akademia przygotowana przez panią Martę Michałowicz Kubal, nauczycielkę historii. Oprawę muzyczną opracował pan Leszek Konrad. Na akademii gościliśmy wójta gminy Miejsce Piastowe panią Dorotę Chilik oraz panie dyrektorki wszystkich szkół z terenu naszej gminy. Młodzi artyści opowiedzieli o tragicznych losach rodziny Ulmów, którzy oddali życie ratując swoich żydowskich przyjaciół.

Dziękujemy wszystkim występującym, byliście wspaniali!

• Konkurs Junior Master of English 2024

• 15 marca w Miejskim Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie odbyła się X edycja konkursu ze znajomości języka angielskiego.

W zmaganiach z gramatyką i słowotwórstwem wzięło udział 43 uczniów z 24 szkół z Krosna oraz województwa podkarpackiego.

Uczniom z największą liczbą punktów przyznano kolejno trzy miejsca i dwoje uczniów otrzymało wyróżnienie.

W szkole przeprowadzony został pre-test, który wyłonił z grupy chętnych klas 7-8 dwoje zwycięzców. Najlepszymi okazali Maja Krupska, kl. VII i Alicja Rozenbeiger, kl.VIII.

Cele konkursu:

1. Popularyzacja posługiwania się językiem angielskim.

2. Doskonalenie umiejętności biegłego posługiwania się zasobem gramatycznym i leksykalnym (słowotwórstwo) języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym.

3. Przygotowanie do rozwiązywania testów językowych w formie komputerowej.

4. Kształcenie umiejętności poprawnego formułowania zdań w języku angielskim w formie pisemnej.

5. Sprawdzenie poziomu posługiwania się językiem angielskim przez uczniów.

Podobnie jak wszystkie poprzednie edycje, konkurs był objęty patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Krosna.

II etap konkursu odbył się w Miejskim Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Jana Szczepanika.

Uczennica naszej szkoły Maja Krupska otrzymała wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!