25, 26 i 27 maja uczniowie klas ósmych przystąpili do pierwszego w życiu tak ważnego egzaminu. Sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Życzymy naszym ósmoklasistom jak najlepszych wyników, które pozwolą dostać się do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej!

• Iść Jego śladami ... Jan Paweł II w pamięci dzieci

• 20 maja 2022r. w kościele pod wezwaniem Świętej Małgorzaty w Targowiskach, odbyła się wieczornica poświęcona Świętemu Janowi Pawłowi II. Okazją do tego wydarzenia była 102 rocznica urodzin Papieża Polaka. "Iść Jego śladami... Jan Paweł II w pamięci dzieci" to tytuł montażu słowno-muzycznego, w którym wystąpiły dzieci z Klubu Przedszkolaka. Nad oprawą muzyczną czuwał Pan Leszek Konrad, który przygotował występ chóru szkolnego. Przedszkolaki przypomniały najważniejsze momenty z życia Wielkiego Polaka oraz podkreśliły, że Święty Jan Paweł II to wielki autorytet moralny, ale i patriota, który w Watykanie pamiętał o polskich korzeniach.

Po zakończonym przedstawieniu, Wójt Gminy Miejsce Piastowe Pani Dorota Chilik, Wicewójt Gminy Miejsce Piastowe Pani Magdalena Hec-Mrozek, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Targowiskach Pani Małgorzata Lorenc oraz wychowankowie szkoły, złożyli kwiaty pod pomnikiem Świętego Jana Pawła II. Następnie wszyscy zgromadzeni wspólnie odśpiewali ukochaną pieśń Ojca Świętego "Barkę". Na zakończenie, w hołdzie dla Jana Pawła II wypuszczono biało -żółte balony oraz gołębie, które są symbolem pokoju.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom, nauczycielom, uczniom, rodzicom, mieszkańcom Targowisk i Widacza za przybycie. Państwa obecność świadczyła o tym, że kult Jana Pawła II jest ciągle żywy.

Magdalena Wilusz

• Spotkanie z podróżnikiem

• Uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z podróżnikiem grupy Trzask - panem Dariuszem Rocheckim. Podczas tego niezwykłego spotkania podróżnik zabrał nas na Bliski Wschód - do Omanu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Uczniowie mogli zobaczyć piaszczystą pustynię Sharqiya, poznali ciekawostki o wielbłądach i zielonych żółwiach, które składają jaja na plażach Omanu. Zobaczyli sztuczne wsypy u wybrzeża Dubaju, stoki narciarskie w gorącym klimacie i najdroższe samochody świata. Uczniowie mogli w trakcie spotkania zobaczyć i powąchać różne rekwizyty przywiezione ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Omanu.

• Wycieczka do Warszawy w ramach ministerialnego projektu „Poznaj Polskę”

• W dniach 28 – 29 kwietnia odbyła się wycieczka do Warszawy. Uczestniczyli w niej uczniowie klas 8 a, 8 b i 7, a opiekowali się nimi nauczyciele: Dorota Bogaczyk, Jolanta Stryczniewicz, Katarzyna Sidor i Jerzy Marchel. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od nowoczesnego Muzeum Powstania Warszawskiego, następnie wjechaliśmy na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, skąd podziwialiśmy panoramę miasta. Ostatnim punktem tego dnia był spacer po Łazienkach Królewskich. Rankiem następnego dnia udaliśmy się na spotkanie z panią przewodniczką. Na Krakowskim Przedmieściu i Starym Mieście zobaczyliśmy m. in. Kościół p.w. Św. Anny, Pałac Prezydencki, Bazylikę Archikatedralną, Kanonię, Barbakan, pomnik Syrenki i pomnik Małego Powstańca. Byliśmy również na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza – symboliczna mogiła upamiętniająca bezimiennych żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny oraz Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie pięknego Zamku Królewskiego, a zwieńczeniem wycieczki wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Intensywny program pozwolił na zwiedzenie i podziwianie najważniejszych miejsc w stolicy. Sprzyjała również piękna, wiosenna pogoda Niewątpliwie ta wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci.

• “Once Upon A Time”

• Bajkowe Spotkanie Z Językiem Angielskim “Once Upon A Time” w Szkole Podstawowej w Zalesiu opierało się na pracy z dobrze znanymi bajkami “Czerwony Kapturek - The Little Red Riding Hood” oraz “Brzydkie Kaczątko - The Ugly Duckling”. W formie gier i zabaw uczniowie poznawali anglojęzyczną wersję obu bajek. Układanie zdań zgodnie z treścią bajek, łączenie słów z obrazkami, prace plastyczne do fragmentu tekstu to nieliczne z realizowanych działań, a wszystko to przebiegało zgodnie z najważniejszym założeniem organizatorów NAUKI PRZEZ ZABAWĘ. Głównym celem spotkania była integracja dzieci ze szkół w Gminie Miejsce Piastowe, nawiązywanie koleżeńskich relacji, współpraca oraz budowanie wiary w siebie. Patrząc na uśmiechnięte twarze dzieci w tak radosnej i pozytywnej atmosferze, można powiedzieć, że cel został osiągnięty.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Zofia Klara, Milena Małek ,Dominik Skwara Patryk Stasik.

Uczniowie ze szkoły we Widaczu: Kosiorek Zofia, Ząbik Julia.

DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ!!!

• "To jest mój kraj, to maja Polska"

• W dniu 28 kwietnia w Szkole Podstawowej w Łężanach ogłoszono wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego "To jest mój kraj, to moja Polska rozstrzygnięty! Wygraliśmy  we wszystkich kategoriach!!!Amelia Jurczak klasa III Weronika Frydrych klasaVI Klub Przedszolaka na Widaczu. Brawo!!!