• O wielkanocnych tradycjach.

• W środę 05.04.2023 w naszej szkole odbyła się akademia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Klasa siódma z udziałem wokalistek z klasy czwartej przybliżyła nam dawne jak i dzisiejsze tradycje związane właśnie z tymi świętami.

• Pasowanie na czytelnika

• Ponieważ uczniowie pierwszej klasy znają już wszystkie litery, w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika. Uroczystość poprowadzili starsi koledzy z VI klasy, którzy wcielili się w postacie z baśni. Dzieci zostały zapoznane z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych i regulaminem biblioteki, odgadywały baśniowe zagadki oraz złożyły przyrzeczenie, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości. Następnie odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonała Pani Dyrektor. Uczniowie pierwszej klasy  mogli więc już samodzielnie wybrać i wypożyczyć książki. Z okazji pierwszej wizyty w bibliotece dzieci otrzymały zakładki do książek.

Życzymy wielu pasjonujących przygód czytelniczych!

• Pola Nadziei

• Dnia 2 kwietnia 2023 r. odbyła się akcja "Pola Nadziei" dla Centrum Medyczno-Charytatywnego Caritas-Hospicjum Caritas. Uczniowie ze szkolnego koła wolontariatu pod opieką nauczycieli zebrali kwotę 3599 zł i 50 gr.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom!