• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

• „Nic dwa razy się nie zdarza…” – słowa Wisławy Szymborskiej były mottem zakończenia roku szkolnego i pożegnania klasy ósmej.

Na początku uroczystości uczniowie klasy ósmej przekazali sztandar młodszym kolegom. Następnie pani dyrektor podsumowała pracę w mijającym roku szkolnym, pogratulowała sukcesów i wraz z przewodniczącą Rady Rodziców oraz wychowawcami wręczyła nagrody uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce. Listy gratulacyjne otrzymali rodzice wyróżnionych absolwentów.

Szczególne miejsce podczas tej uroczystości zajęła klasa ósma. Były wspomnienia chwil spędzonych w murach naszej szkoły, podziękowania oraz życzenia dalszych sukcesów.

Drodzy Absolwenci! Gratulujemy ukończenia Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Kantego w Targowiskach i życzymy Wam spełnienia marzeń, rozwijania swoich pasji i sukcesów w nowych szkołach.

Udanych wakacji!

• "Serce i pomoc"

• Nasza szkoła przystąpiła kolejny raz do realizacji projektu „Serce i Pomoc”.

Jego celem jest ułatwienie uczniom klas trzecich przyjaznego przejścia na wyższy etap edukacyjny. Dlatego uczniowie klasy trzeciej z Widacza odwiedzili swoich kolegów w szkole w Targowiskach. Wspólnie uczestniczyli w pokazowej lekcji przyrody w klasie czwartej, poprowadzonej przez panią Katarzynę Daniłowicz. Odbyły się też zajęcia integracyjne, które przygotowały wychowawczynie – pani Grażyna Karczewska i pani Stanisława Wojtowicz. Następnie z panią Jolantą Stryczniewicz uczniowie z Widacza zostali oprowadzeni po szkole, a na koniec wszyscy spotkali się na słodkim poczęstunku na szkolnej stołówce.

Do zobaczenia w klasie czwartej w przyszłym roku szkolnym!